Virtsu Kool

2017/2018. õppeaasta tunniplaan.

2017/2018. õppeaasta tunniplaan seisuga 01.09.2017 on saadaval siin: TUNNIPLAAN 2017/2018 

2017/2018. õppeaasta olulised kuupäevad!

Et oma õppimist ja edusamme planeerida, tasub kohe üles märkida mõned olulised kuupäevad - millal vaheajad on, millal tasemetööd ja eksamid. Kogu vajalik info selle kohta on saadaval siin:  OLULISED KUUPÄEVAD

9. klassi viimane koolikell põhikoolis!

Alles see oli, kui nad kõik oma väikeste sammukestega meile kooli tulid. Nüüd juba suured, iseseisvaks eluks valmis ja täis indu kodupesast välja lennata.

Reedel, 26. mail kõlaski nende eludes viimane põhikooli koolikell - pikalt, nukralt ja samas rõõmsalt. Terve kool oli kogunenud 9ndike auks aulasse, et koos meenutada lõbusaid hetki, laulda tervituslaulu ja mõtiskleda tulevikust. Tuult tiibadesse!

 

Väike õppekäik kolmandasse tuuleparki

 

Kevad on tore aeg, nii palju saab õues käia ja põnevat näha, kuulda ning kogeda. Täna käis 3. klass Virtsu tuulepargis nr 3. Kogu tee saatis meid lõbus lindude laul, nii mõnegi neist tundsime ära – nt metsvindi, väikese lehelinnu, tihase laulu. Tuletasime meelde õpitud taimede nimetusi ja neidki leidsime tee äärest mitmeid. Mõned sellised taimeliigid jäid samuti meie vaatevälja, mille nimesid ei teatud  – nt pääsusilm, anemoon, ojamõõl – järgmisel korral on ehk need ka meeles.

Eriti head meelt tegi aga see, et kuulsime konna häält, see polnud krooksumine, oli rohkem selline kõrina ja urina vahepealne hääl, oletame, et see võis olla kõre.

Taas oli meil mõnus ja meeldiv käik loodusesse.

 Tekst ja pildid õpetaja Tiinalt

2016/2017 õa loovtööd edukalt kaitstud.

Reedel, 19. mail toimus kooli aulas selle õppeaasta loovtööde kaitsmine. Meie koolis on loovtööd võimalik sooritada alates 7. klassist, 9nda lõpuks peab see riikliku õppekava kohaselt olema tehtud. Võimalusest kohe esimesel aastal loovtööga ühele poole saada haarasid kinni 6 õpilast, kes mitme kuu pikkuse töö tulemusena esitasid oma projektid. Esitlusele tuli 2 projekti, kummaski meeskonnas 3 õpilast.

Trinity Õismets, Mart Mikiveer ja Rando Fabritsi mõtlesid välja, planeerisid ja kirjutasid valmis "Virtsu Kooli orienteerumismängu" juhise. Viisid läbi ka praktilise katse, kus 6. klassi õpilased ja õpetajad tegid mängu kaasa. Olles saanud tagasisidet mängu kohta, täiendasid juhiseid, lisades orienteerumispunkte ja -ülesandeid. Edaspidi saab mängu kasutada õppetöös, nt oma kodukoha ajaloos või lõimitud õppes.

Ly-May Raudkivi, Richard Toming ja Ksenija Popova loovtöö oli "Virtsu Kooli I jüriööjooks" - jooksuüritus, mis paljudes teistes koolides on pika traditsiooniga, ent meil siiani puudunud. Noored valmistasid jooksusündmust ette, planeerisid ja viisid läbi. Tegid ise kõike, alates jooksuraja koordineerimisest kuni diplomite ja medaliteni välja. Loodetavasti jääb traditsioon püsima ning juba järgmisel aastal aitavad nad selle kinnistamisel!

Mõlemad projektid said arvestatud. Aitäh juhendajatele, komisjoniliikmetele ja kõigile, kes noortele kaasa elasid!

 

3. klass Vanalinna all

Kevad meelitab iga hetkega üha rohkem õue ja nii me otsustasimegi kolmanda klassiga minna Vanalinna alla. Miks just sinna? Aga ikka seepärast, et esimestes tundides lugesime ja rääkisime lindudest ja nende pesadest, tasandilistest ja ruumilistest kujunditest ning vaatasime Andri Vatsfeldi 3D arvutianimatsiooni vanast Virtsu vasalllinnusest. See kõik tuli ju päriselt ka üle vaadata.

Jalutuskäik oli vahva, nägime ja tegime kõike seda, mida plaanisime, aga mitte ainult. Kuutõverohi ja vereurmarohi said meelde tuletatud, tutvusime punalutikaga ja kõikidele üllatuseks nägime ka vaskussi. Üks üsna ülbe rästik jäi samuti meie teele. Meie teda ei seganud, vaatasime natuke ja jätsime ta oma asju edasi ajama. Kalurid olid just oma räimesaagi paadist maha laadinud, õnneks oli üks kastike veel paadis, räimede hulgas oli ka üks tuulehaug. Jälgisime, kuidas kalapaat kai äärde pandi ja järgmist mereleminekut ootama jäeti. Loomulikult leidsime ka mõned head lutsukivid ja viskasime nendega „lutsu“.

Kaks tundi möödusid imeruttu, ootame juba järgmist õueseiklust.

Tekst ja pildid õpetaja Tiinalt.

Ühisõppepäev Vatla Kooli noortega.

Kui vanemad õpilased eelmise päeva teatrireisist taastusid, olid meie nooremad 5. mail tundides, et üheskoos Vatla Kooli õpilastega tarkusi omandada. Õpetajate Tiina ja Heli valvsa pilgu all õpiti nii maja sees kui väljas, vatlakad tutvusid meie maja, tundide ja õpetajatega. Kes teab, ehk otsustab nüüd mõni neist lastest Virtsus oma kooliteed jätkata?

Põnev päev tuli, ootame häid külalisi tagasi!

Kultuuri täis projektõppepäev.

Neljapäeval, 5. mail, asus seltskond Virtsu Kooli õpilasi (6.-9. klass) pärast tunde teele Viljandi suunas. Reisi sihtpunkt: Ugala Teater Viljandis, etendus "Tasujad".

Enne Viljandisse jõudmist tegime vahepeatus Pärnus, kus külastasime Lydia Koidula majamuuseumi ja Uue Kunsti Muuseumi näitust. Uue Kunsti Muuseumis tuli õpilastel taieseid uurides samal ajal täita ka töölehti, mida õpetajad neile mõeldes valmistasid. Õpilased töötasid usinasti, kunstist ja ajaloost pea paks ja töölehed vastustest pungil.

Pärast näituste külastamist pisut vaba aega kõhu kinnitamiseks ja meie reis jätkus Viljandi suunas, et lõpetada päev uuendusliku ja huvitava teatrietendusega.

8. klassi üleminekueksamite kuupäev muutunud

Et meie kaheksandikest kergejõustiku-huvilised ei jääks maakonna suurimast spordiüritusest kõrvale, muutsime üleminekueksamite kuupäeva. Eksamid toimuvad nüüd 24.05, algusega kl 9:00.

Aga et selle täiendava nädalaga oleksid tulemused briljantsed, kergejõustikumedalid säravaimad ja silmad võidust rõõmsad!

Emakeelepäev

Teisipäev, 14.03, on üleriigiline emakeelepäev. Selle päeva puhul organiseerisid meie 8. klassi tüdrukud emakeelevõistluse kogu kooli õpilastele. Võistluse ülesanded olid koostatud kahele vanuserühmale - noorem vanuserühm (1. - 6. klass) ja vanem vanuserühm (7. - 9. klass).

8. klassi õpilane Lii, kes oli üks võistluse organiseerijatest, kirjutab:

Kokku oli 9 tiimi: 4 nooremate vanuserühmas ja 5 vanemate vanuserühmas.
Aulas oli punkt, kus tuli kokku panna kõnekäänd ja selle tähendus. Kokku oli 11 kõnekäändu. Selles punktis oli juhendajaks Kristiina.
Teisel korrusel, inglise keele klassi ukse taga, olid Kerstin ja Merili, kelle juures tuli nende ütlemise järgi võõrsõnu kirjutada. Kokku oli 6 sõna.
Teisel korrusel, muusikaklassis, olid Rena-Emily ja Lisanna, kes lasid õpilastel ära arvata, millist eesti laulu nende telefonist kostis. Vastusevariandid olid ette antud ja võistlejad pidid nende seast õige valima. Noorematele mängiti ette 9 laulu ja vanematele 21.
Esimesel korrusel, fuajees, oli Kerli, kes kontrollis õpilaste kokku-lahku kirjutamist. Noorematel oli võimalik saada 11 ja vanematel 13 punkti.
Fuajees oli ka Pilleriin, kelle juures testisid kõik oma taibukust mõistatustega. Kokku oli 9 mõistatust.
Ja aula taga olin mina, Lii ning panin kõiki võõrsõnadele tähendusi otsima. Nooremad said seda internetist otsida ja vanemad pidid sõnaraamatust otsima. Mõlemad vanuserühmad pidid otsima tähenduse 6-le sõnale.
Noorematel oli võimalik kokku saada 52 punkti ja vanematel 66.

Nooremate seas sai esimese koha tiim nr. 4 ja vanemate seas võitis tiim nr. 1.

Vanemad õpilased Oma Rada üritusel Haapsalus

Tuleviku planeerimine on keeruline, eriti veel siis, kui oled jõudmas põhikooli lõppu. Et valikuid tutvustada ja aidata noortel oma otsuses kindlusele jõuda, käisime 8. ja 9. klasside õpilastega 3. märtsil Haapsalu Kutsehariduskeskuses (HKHK) haridusmessil "Oma Rada 2017". Õppepäev täis küsimusi ja vastuseid, tulevikku vaatamist ja mineviku hindamist.

Õppimisvõimalused erinevates gümnaasiumides ja kutsekoolide, põnevad töötoad ja HKHK enda tutvustamine - kõike oli, ja kuhjaga! Meie laste absoluutseks lemmikuks sai muidugi kokandusvõimaluste tutvustamine HKHK köögis.

3. klass Laelatu puisniidul kevadet otsimas

 

Täna veel meri on jääs,

kuid kevad hiilib vaikselt ligi.

Tal päiksekiir sädeleb käes

ning purikailt tilkumas higi…

                                   T.M.

Nii me siis seda kevadet otsima läksimegi. Esmalt küll uurisime Laelatus teadetetahvlilt, mis see puisniit on ja mida huvitavat on selle kohta kirjutatud.

Otsimise tulemusena leidsime, et sipelgad on oma pesades alles päikest ja soojemaid ilmasid ootamas, sinilillede pungad veel imepisikesed, kuid üksikutel julgematel sarapuudel olid juba urvad pikemaks veninud ja nägime ka ühte emasõit nina välja pistmas. Küllap oli neid rohkemgi, aga meie neid ei näinud. Luiged lendasid tiibade vihinal meie peade kohal ja otsisid lagedat vett. Kõige olulisem on aga see, et kevade lõhna oli kõikjal tunda ja tuul maalis meie põsed mahedalt roosakaks. Iga päevaga jõuab suur kevad meile aina lähemale.

Mõnusat kevade avastamist teistelegi!

Piltide ja teksti autor õpetaja Tiina

Valgus, kaamera, läks!

Toimekad noored jõuavad palju. Seepärast kutsusime kooli professionaalseid reklaamitegijaid, et meie 8. klassi õpilastele filmi valmistamist õpetada. Eesmärgiks Hooandja projekti jaoks teha üks korralik video, millega lõpuks Virtsu Kooli Klaveritegu ka reaalselt teoks saab.

Kaamera käsitlemine, valgustus, stsenaarium ja tekst, osatäitjad ja operaatoritöö - noored möllasid nagu karastunud filmimehed. Erinevaid rolle said nii nooremate klasside õpilased kui ka õpetajad Tiina, Heli, Peeter, isegi direktorit kamandati kaamera ette sõna võtma!

Oskuste, tehnika ja nõuga aitasid Johannes Arro ja tema meeskond.

Kogemuste jagamine ettevõtlusõppes

9. veebruaril käis kaheksandikega oma kogemustest, hirmudest ja väljakutsetest ettevõtjana vestlemas teenusdisaini ja fotograafiaga tegelev, äsja ettevõtjateed alustanud Mari Arnover Tallinnast. Mari on üdini praktik, kes töötanud turunduse, brändide loomise ja teenuste kujundamise valdkonnas väga kaua. Alates sellest aastast otsustas ta hakata iseenda ülemuseks, alluvaks ja töörügajaks. Oma motiividest, hirmudest, ootustest ja vajalikest oskustest käiski Mari kaheksandikele rääkimas. 

Küsimustest ja muljetamisest puudu ei tulnud, mida märkis ka meie külaline. Aitäh, Mari, et meie juurde sattusid ja enda kogemust jagasid!

 

Kohtumine kirjanik Wimbergiga

20. jaanuaril oli taas Vatla, Kõmsi ja Virtsu koolide 1. – 6. kl õpilastel imepärane võimalus kohtuda ühe vahva kirjanikuga. Külla oli tulnud Jaak Urmet e Wimberg - see on tema kirjanikunimi. Külaline valis igale klassile ette lugemiseks paar luuletust. Esitas ta neid aga nii lustlikult, et naerurõkatused ei vaibunud. Nii mõnigi ilmselt leidis , et luuletused polegi igavad ja arusaamatud. Kell tiksus aga uskumatult kiiresti ja juba oli käes aeg küsimuste esitamiseks. Neist puudust ei olnud, käed aina tõusid, küsimused kõlasid ja külaline muudkui vastas oma muhedal toonil. Kohtumise lõpus sai igaüks, kes soovis, Wimbergilt ka autogrammi ning temaga koos pildistada.

 

Saime võrratu kogemuse osalisteks ja jääme ootama uusi kohtumisi toredate ning huvitavate inimestega.

Kuidas kirjanik oma luuletust luges, saad vaadata järgmiselt lingilt: https://goo.gl/photos/FwEfNJgagWZyjxBx8 

 

Loodusõpetuse e-tasemetöö katsetus meie koolis.

Vahva tunne, kui sinu kool on valitud väärikasse seltskonda - nimelt testima üleriigilist e-tasemetööd loodusõpetuses! Eelmisel aastatl viidi Tartu Ülikooli eestvedamisel läbi üle Eesti pilootprojekt "Nutiseade igasse tundi - õnn või õnnetus?". Selle tulemusel selekteeriti need koolid ja klassid, mis 2017.a. pidi testima ühtset üle-eestilist e-tasemetööde keskkonda. Virtsu Kool valiti üheks neist testijatest!

Nii istusidki 12. jaanuari hommikul meie 7nda klassi vaprad ja ilusad arvutite ette, et loodusõpetuse e-tasemetööd testida, oma tulemustega Eesti hariduselu edendada ... ja eks ikka oma teadmistele otsa vaadata. Hakkama saime, aega jäi kommide söömiseks ülegi.

Täname usalduse eest Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove ja Tartu Ülikooli.

Ettevõtete külastamine 1. detsembril

Ettevõtlusõppe raames käisid meie kooli 8. klassi õpilased detsembri alguses Haapsalus. Eesmärgiks oli oma silmaga näha ja uurida, kuidas suured ettevõted toimivad. Võtsime sihikule Haapsalu Uksetehase ja Haapsalu Veepuhastusjaama. Mõlemad oma valdkonnas tähtsad, Uksetehas ka Eesti suurim omataoline. Käisime ringi, uudistasime tootmisprotsesse, küsisime ja tegime mõned pildid ka.

Mõni kaheksandik jagas ka oma muljeid päevast, ühtlasi panime paika ka uued sihid ja külastused.

"Need külastused peaksid avardama silmaringi, ... läbi külastuste saame teada ka paberitööst, mis ettevõtetega kaasneb", Alari Nuut

"Need külastused andsid mulle teada, kui palju tööd ja vaeva läheb tegelikult uste valmistamiseks ja kust tuleb enamus Haapsalu veest, ja kus selle kvaliteeti kontrollitakse", Lii Urb.

"Ettevõtted, mida külastame, annavad mulle uusi kogemusi, teadmisi, nippe, inspiratsiooni, aitaksid võib-olla isegi valida tulevikus ametit, või annavad ideed ise luua ettevõtet", Lisanna Pikla.

"Tulevikus sooviksime minna mõnda suuremasse ettevõtesse, nt Kalevi kommivabrikusse, sest üldjuhul tarbime suuremate firmade toodangut pea igapäevaselt", Elger Loops.

Mis muud kui kevadel bussile hääled sisse ja magusatootja suunas!

 

Projektipäev 26. novembril

Et õppetöö oleks mitmekesine ja kaasahaarav, on aeg-ajalt tarvis klassitunnile vaheldust. Seepärast korraldame 26. novembril (laupäeval) ühe erilise projektõppe-päeva. Miks see päev eriline on? Esiteks, õpime kella 9-12 vahel koos Kõmsi Algkooli õpilaste ja õpetajatega rühmades. Teiseks on sel päeval toimumas koolis heategevuslik laat - kõik, mida õpilased (ja vanemad-vanavanemad) välja mõtlevad, tuleb kaubaks heategevuslikul eesmärgil. Ning kolmandaks, tuleb meile külla Märt Avandi! Just - spetsiaalselt meie jaoks, meie kooli, ning tema esinemine on avatud, oodatud kõikse ümberkaudne rahvas. Täpsemat infot päevakava kohta jagame jooksvalt, aga kalendrisse võib juba punasega märkida küll.

Ahjaa, selle 1 päeva võrra varem alustame ka koolivaheaega - ehk siis 21.12.2016 tunnistused kätte, ja viuhti!

Algklasside õppematk Puhtusse

Meie laste jaoks on meeldivaks traditsiooniks iga-aastased õppekäigud Puhtusse - üks kord kevadel, kui loodus ärkab õide; teine kord sügisel, kus kõike see ilu ja õitsemine täies hoos. 27. septembril võtsimegi ette 1. kuni 4. klasside õpilasi, kaasas õpetajad Heli, Tiina ja Stanislav, ning matkasime Puhtulaiule ja tagasi. Eesmärgiks nagu ikka - näha, mis meie ümber looduses toimub, millised lõhnad, värvid, materjalid meid ümbritsevad, orienteeruda looduses ja omal jalal pärast ka tagasi tulla.

Kevadel uuesti!

 

Teaduste Öö õppepäev meie koolis

Iga aasta septembrikuu viimasel reedel korraldatakse üle-Euroopalist „Teadlaste ööd“ – siis teadlased ei maga, ja teadusasutuste uksed on kõigile avatud.

Eestis on see üritus „AHHAA“ keskuse eestvõttel laienenud terve nädala kestvaks festivaliks, sel aastal toimus ligi 1000 sündmust üle Eesti. Sel aastal osales meie kool sellel festivalil esmakordselt. 

Eelmisel neljapäeval, 29. septembril tegutses üheskoos kogu kool ja lasteaia vanem rühm, lisaks külalistena Lihula Gümnaasiumi 8. klass. Sündmuse korraldustoimkonda kaasati 5 Lihula gümnasisti. Teaduskeskusest „AHHAA“ saabus meile külla planetarist Margus Aru koos päikeseteleskoobiga. 

 

Avatud oli 4 töötuba: „MÜSTILINE“, kus tehti tutvust holograafiaga; „PLASTILINE“, kus valmistati bioplasti ja söödavat paberit, „ÕHULINE“, kus uuriti õhurõhu ja selle puudumise mõju ning „KOSMILINE“, kus avastati Universumi saladusi. Päev lõppes kokakoola joogist ja „Mentose“ kommidest valmistatud „saluudiga“.

Õppetöö algus juba sel nädalal!

Märkamatult on suvi lõpule jõudnud, järjekordne õppeaasta kohe algamas. Uuel aastal on õpetaja Aire lisaks inglise keelele ka kirjandust õpetamas (5.-6. klass), õpetaja Stanislav inglise keelt 7. klassile ja ettevõtlust 8. klassile. 

Suve jooksul sai valmis inglise keele klassi uhke seinamaal - õpetaja Aire mõtte- ja kätetöö. Juba 2.09.2016 saab seda oma silmaga näha! 

Loovtöö korraldus

Kogu materjal loovtööde kohta on koondatud eraldi veebilehele http://loovtoo2015.weebly.com/

Virtsu Kooli lõpueksamite analüüs, võrdlus Eesti keskmisega

Meie kooli veebiraamatukogu

Õpilaste loovtöödest, muljetest ja emotsioonidest saab vahel kokku toreda raamatu, mistõttu otsustasime avada omaenese veebiraamatukogu. Esimesed raamatud on juba olemas!

Palun lugema!

 

Kooli töötajad 2016/2017

Õppeaasta infoleht

Õppekava, kehtib al 25. 11. 2011

Põhikooli riiklik õppekava

Lingikogu

VARSTI TULEKUL

Wednesday, Sep 27 at 5:30 PM - 7:30 PM
Thursday, Sep 28 at 10:00 AM - 2:00 PM
Friday, Sep 29 at 10:00 AM - 2:00 PM

VIDEOD

Tervist edendav kool


Creative Classroom

Tagasi kooli!


Virtsu Kool on Facebookis